Corona Borealis
http://coronaborealis.anatolianrock.com
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
..:: CORONA BOREALIS* (*Kuzey Tacı)::..

Corona Borealis, 1998 yılında kuruldu. Kısa bir süre sonra tek şarkılık ilk demoları "Winter Sun"ı kaydettiler. Kuruluştan bir buçuk yıl sonra grup üyelerinin okudukları okulun düzenlediği, Süleyman Demirel ve Sakıp Sabancı’nın da izleyici olarak katıldığı bir festivalde sahne aldılar. İlk sahne deneyimlerinin ardından Mehmet (gitar) ve Kadir (vokal) beste çalışmalarına başladı. Uzun yıllardır arkadaşları olan Yalçın (davul) ve Doğuş'un (bas gitar) kadroya dahil olması ile çalışmalarını hızlandırarak devam ettiler.

İkinci elektro gitar yerine distortion efekti ile ikinci bas gitarı kullanmayı tercih eden grup, distortion bas için Sinan Awartani ile anlaştı. Kemik kadrosu ve kendine has tarzı oluşan grup, çeşitli konserlerde sahne almaya devam etti.

Corona Borealis, Death Metal müzik tarzının çıkış yerini, köklerini, tarihini bilir; buna uygun duyguda riffler çalar. Şarkı sözlerinde tarihten bilim adamları, filozoflar, katiller gibi kişilerin düşündürücü sözlerini hatırlatır. Corona Borealis siyaset değil, sadece "müzik" yapar. Görüşüne paralel olan müzik gruplarının, organizasyonların ve oluşumların her zaman yanında durur. Bunun için Anadolu’nun birçok şehrinde amatör ve profesyonel çalışmalara destek vermiş, çeşitli festivallerin oluşumunda ve sahnesinde yer almıştır.

Corona Borealis, Bursa’da geliri kimsesizler vakfına bağışlanan bir konserde sahne aldı. İstanbul Kentrockfest’e Türkiye’nin önde gelen gitaristlerinden Cem Köksal ve dünyaca ünlü vokalist J.Lynn Turner ile birlikte katıldı. Ayrıca Pentagram grubunun ilk albüm kadrosunda yer alan gitaristi Murat Net ile Kocaeli’de aynı sahneyi paylaştı. Zonguldak Rock Days I, Uşak Rock Fest II, Muğla Rock Fest I, Kayseri Rock Fest I’de ve birçok il ve festivalde sahne aldılar. Bunlardan bazıları;


04Aralık 2005@ Resimli / Bursa
12Ocak 2006@ Caravan / İstanbul
19Şubat 2006@ Neva / İstanbul
16Nisan 2006@ Roots / İstanbul
29Nisan 2006@ Kent Rock Fest Kemancı / İstanbul
04Mayıs 2006@ Uşak Rock Fest2 / Uşak
21Mayıs 2006@ Muğla Rock Fest1 / Muğla
28Mayıs 2006@ Zonguldak Rock Days1 / Zonguldak
25Haziran 2006@ Dorock / İstanbul
29Temmuz 2006@ Zom Bar (Anaotlianrock Buluşma)/ Kocaeli
22Ekim 2006@ Studio Live / İstanbul
13Ocak 2007@ Dorock / İstanbul
06Mayıs 2007@ Rock Fest1 / Kayseri
27Mayıs 2007@ Unplugged (Açık Hava) / Tuzla
29Temmuz 2007@ The Bar / Antalya
15Şubat 2008@ Domus Bar / İstanbul
04Mayıs 2008@ Yolcu Bar / Ankara
Grup Uyeleri:
Vokal: Kadir ILTAN
Gitar: Mehmet KIN
Bass Gitar: Doğuş YALÇINKAYA
Distortion Bass: Sinan AWARTANI
Bateri: Yalçın KAYA

manager@corona-borealis.com

---------------------------------

..:: Corona Borealis* (Northern Crown)::..

In the starting days of 1998, Mehmet Kin’s (guitars) close friend Kadir Iltan(vocals) accepted invitation of Mehmet Kin’s desire of forming a new band. After working together for some months they chose thrash metal to play. After writing and playing some songs they went into melodic death metal as they liked most

The band solved its bass guitarist needs by adding Cem who is their friend from school. They started to practice in studios to see what they could do together, but because of not having a permanent drummer, the band was having problems about harmony.

In the middle of summer they moved into practicing in a home-studio designed place. They recorded few songs and made their friends to listen them. After hearing nice compliments about what they had done, the band recorded their first song called `Winter Sun` as a demo.

After having some problems in the winter, Mehmet and Kadir gave a break for the band and made bassist and drummer leave the band. But they reformed the band after their close friend Dogus Yalcinkaya(bass guitarist) came to band as a bass guitarist in 2001. They had looked for a new permanent drummer and they trailed Yalcin Kaya (drums) who is Mehmet’s close friend from Kocaeli Univeristy. They liked Yalcin’s work and he became new Corona Borealis’ drummer. While they were looking for another guitarist for the band, they went on playing songs with one guitarist.

But the melodic songs that the band wrote was more into bass sound than guitar sound so they wanted to add another bassist for the band. They trailed another their close friend Sinan Awartani (bass guitars). Sinan accepted their invite and became new Corona Borealis member as a distortion bass guitarist. The band is going on playing songs with same members from 2001.

The band started for promo record in 2005 and it is going to finish soon. Their new album `Awaking The Winter Sun` will be in stores soon too.

..:: Members ::..
Vocals: Kadir ILTAN
Guitars: Mehmet KIN
Bass Guitars: Dogus YALÇINKAYA
Dist.Bass Guitars : Sinan AWARTANI
Drums: Yalçin KAYA

..:: Web Site :::..
http://www.corona-borealis.com

manager@corona-borealis.com